Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Zakup akumulatora może być dla wielu kierowców problematyczny. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów, co w jeszcze większym stopniu utrudnia podjęcie decyzji. W wielu przypadkach kierowcy mają także problem z wyborem nie tylko danego modelu, czy marki, ale także stanu akumulatora. Na rynku dostępne są zarówno nowe, jak i używane warianty. Na jaki warto się zdecydować? Czy zakup używanego akumulatora to dobry pomysł?

Akumulator- Warunek prawidłowego rozruchu

Akumulator przez wielu specjalistów uważany jest za jeden z najważniejszych podzespołów samochodu. Jeżeli jest on niesprawny lub rozładowany, wówczas kierowca najprawdopodobniej nigdzie nie pojedzie. To sprawia, że w sezonie jesieni i zimy najczęściej przeprowadzić należy przegląd techniczny baterii, poziom jej naładowania, a także wymienić go w razie konieczności. Można więc wysnuć śmiałe wnioski, iż zakup baterii jest bardzo ważnym przedsięwzięciem, a odpowiedni zakup może warunkować jakość jazdy. Przed zakupem kierowcy nierzadko chcą zakupić akumulatory używane. Opole to na szczęście jedno z tych miast, w których nasza firma oferuj swoje kompleksowe usługi i sprzedaż nowych akumulatorów wraz z przeglądami i prawidłowym montażem. O tym jednak później. Na początku rozważmy jednak, dlaczego zakup akumulatora używanego to bardzo zły pomysł.

Używany akumulator- Oszczędność, czy nieprzemyślany zakup?

Zakup rzeczy używanych staje się coraz popularny, gdyż społeczeństwo zdaje sobie sprawę z nieco zawyżonych cen w sklepach pomiędzy nowymi produktami. Marża jest tak wysoka, że nierzadko rozważamy zakup urządzeń, które nie podlegały długotrwałemu użytkowaniu. Istnieje wtedy przeświadczenie, że taki zakup to znacznie tańsza i bardziej okazyjna oferta. Czy aby na pewno? Dlaczego nie warto kupować akumulatorów używanych?

Brak wiedzy dotyczącej długości eksploatacji baterii

Niestety niewielu kierowców sprzedających części do samochodu laikom jest uczciwych i sumiennych w zeznaniach dotyczących danej rzeczy. Osoba kupująca nie wie więc, jak długo dany akumulator był w rzeczywistości użytkowany. Nawet w sytuacji, kiedy na akumulatorze wybita będzie data produkcji, nieco odległa od obecnej, kierowca może powiedzieć, iż kupił akumulator na zapas i nie montował go od razu. To pierwsza kwestia, która powinna skłonić do tego, aby omijać w sieci i na targach stoisk o nazwie akumulatory używane. Opole to miejsce, w którym w atrakcyjnych cenach mogą zakupić Państwo nowe akumulatory wraz z montażem, a także przeglądem technicznym instalacji. Atrakcyjność cen, a także fachowy serwis to dwa główne powody, dla których warto skorzystać z naszych usług. 

Brak wiedzy dotyczącej stanu technicznego akumulatora

Nawet w sytuacji, kiedy sprzedawca podłącza akumulator do miernika, nie mamy pewności co do tego, że bateria nie została naładowana przed naszym przyjazdem. Może okazać się tak, że po powrocie do domu i montażu baterii do samochodu, ten zwyczajnie nie odpali. Zakup przedmiotów używanych, zwłaszcza z ręki do ręki ma to do siebie, że nie podlega żadnym zwrotom. W takiej sytuacji osoba kupująca ustawia się na przegranej pozycji i traci sporą sumę pieniędzy, która mogłaby przeznaczyć na zakup nowego, sprawnego i dopasowanego akumulatora do rodzaju i potrzeb swojego samochodu. 

Możliwość nieprawidłowego podłączenia, a także awarii instalacji

Każdy kierowca powinien mieć świadomość, iż zakup akumulatora nie sprowadza się wyłącznie do zakupu dopasowanego akumulatora pod względem parametrów. Jego prawidłowe działanie, a także moc rozruchu samochodu generuje także prawidłowe podłączenie baterii, a także sprawność instalacji elektrycznej. Nawet w przypadku, kiedy po zakupie akumulatora używanego zdecydujemy się na montaż baterii u specjalisty, nie mamy pewności co do tego, czy wszelkie połączenia faktycznie zostały sprawdzone.

Dlaczego warto kupić nowy akumulator u nas?

Nasza firma jest w branży akumulatorów od ponad 15 lat. Świadczy to bez wątpienia o wysokim poziomie naszej wiedzy, a także o zaufaniu Klientów do nas. Oferujemy ponad 700 rodzajów akumulatorów do pojazdów różnego typu. Bardzo chętnie doradzamy zakup najlepszej baterii oraz przedstawiamy różne warianty cenowe. To Klient decyduje o wyborze bez jakichkolwiek nacisków ze strony sprzedawców. Mamy aż 4 różne oddziały, do których mogą Państwo zadzwonić bądź też wybrać się bezpośrednio do naszych sklepów. Oferujemy profesjonalną obsługę, a także gwarancję na zakupione przedmioty. Tak więc odpowiadając na pytanie, czy warto kupować akumulator używany, śmiało możemy stwierdzić, że nie. Znacznie lepszym wyborem jest zakup taniej, nowej baterii wraz z wszelkimi przeglądami i gwarancją. Nie należy kupować przysłowiowego kota w worku. Mieszkańcy Opolszczyzny mogą udać się do naszego nowo otwartego punktu. Odradzamy akumulatory używane. Opole to miejsce, w którym świadczymy nasze usługi, a także chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i zachęcamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na naszej stronie internetowej.